Dingiltere

O değil de, bi İlhan İrem vardı nooldu ona?

Hoşgeldin Dingiltere Forumu, Misafir! Giriş veya Kayıt ol

Ali Lidar Sözleri
Yazar Mesaj
Beray.
  ♥ Duygusal Mod. ♥

Konu Sayısı:

Ali Lidar Sözleri

* Kim olduğunu şu an hatırlayamadığım bir yazar şuna benzer bir şey söylemişti. ‘İyi ki kırk yaşıma kadar Dostoyevski okumamışım. Yoksa asla kitap yazmaya cesaret edemezdim.’ Ben okudum maalesef. Lisede okudum Dostoyevski’yi. O yüzden de asla kitap yazamayacağımı çok iyi biliyorum..

Hiçbirimiz, hayalimizdeki insanın hayalindeki insan değiliz sanırım. bu geç kalışların başka açıklaması olamaz çünkü..

Beni terk ettiği için ondan, beni anlamadıkları için onlardan ve elimden hiçbir şey gelmediği için kendimden nefret etmeye başladım. Hatta bir ara bölündükçe çoğalan bu öfkenin içimdeki aşkı bile alt ettiğini düşündüğüm oldu. Ama tüm bunların zavallı birer savunma mekanizması semptomu olduğunu o kadar iyi biliyordu ki bir yanım, içten içe beni yiyip bitiren sızı tek bir gün bile azalmadı..

Sonra biri çıkar ve seni mutlak bir isabetle anlayabileceğini, anlatabileceğini düşündürür. Ama olmaz hiç.. Hayat denen şeyin her yeni insanla yeniden sıfırdan başlaması ne büyük bir saçmalık aslında..!

Olur olmaz zamanlarda ‘sakin ol’ diyen insanlardan nefret ediyorum. Bence insanların en kendileri gibi oldukları anlar öfkeli oldukları anlardır. Cinnet geçirip adam kesecek halimiz yok sonuçta. Biraz bağırıp, küfredip belki ekstradan bir iki tabak çanak kırıp rahatlıyoruz işte bir şekilde. Böyle ak sakallı dede gibi sağdan sağdan gelip ‘sakin ol’ diyen tiplere arkadaş falan demeden fütursuzca saldırmak istiyorum..

Mutluluk ve mutsuzluk arasındaki fark 1.75 tl.. Valla bak. Ne kadar üzgün olursam olayım bir şekilde elime Kinder Sürpriz yumurta geçtiğinde güzelce soyup, çikolatasını ve parmaklarımı yalayıp, kutudan çıkan oyuncağın parçalarını birleştirip masamın üzerine koyarak gülümseyebiliyor ve vay arkadaş diyorum, hayat o kadar da boktan değil. Peki, gerçekten işe yarıyor mu? Evet. En azından yarım saat..

Özlemek dünyanın en alçak duygusu. Düşünmemek bir yere kadar mümkün olabiliyor, oyalıyor insan kendini bir takım saçma sapan uğraşlarla. İnsan birini düşünmek istemiyorsa tam olarak beceremese bile epey uzun bir süre erteleyebiliyor bunu. Ama özlüyorsa onu, her an özlüyor, her saniye. Tepeden tırnağa özlüyor, bütün hücreleriyle..

“Bazı sözler, yürekteki buz tabakalarını, ne kadar kalın olurlarsa olsunlar, birkaç saniyede kırarlar. Katılığın sarsılmaz kalelerini birdenbire çökertirler, duygusallığın önünde yükseltilmiş duvarları yıkarlar..” Şu an aklımdan geçen tek bir söz var. Gözünün içine bakarak ve ömrümde ilk kez yalvararak söylemek istediğim tek bir söz.. “Elimi bırakma..” “Önce elimi tut, ve sonra hiç bırakma..”

* Sevgililerim tarafından farklı bahanelerle terk edildim hep. Ama bana en çok koyan bahane ‘artık beni heyecanlandıramıyorsun’ oldu.. N’apcaktım lan, bungee jumping mi yapacaktım, Afrikaya safariye mi götürseydim seni, geceleri Spider Man’a dönüşen Peter Parker mıyım da maceradan maceraya koşayım ben .mına koyim. Kim olduğum ne olduğum belli baştan heyecanlanıp sonra heyecanlanmıyorsan git tedavi ol bana ne!

I am Neria

pes ez to nemunem beray-i hoda

22-04-2013 04:34 PM
Mesajlar Add Thank You Alıntı
[-] The following 1 user says Thank You to Beray. for this post:
zehir-ül zıkkım (04-22-2013)
zehir-ül zıkkım
  Banned

Konu Sayısı:

RE: Ali Lidar Sözleri

Kimseyle konuşmuyorum. Böyle daha iyi oluyor sanki. 
Bir anlamı olduğundan değil. Konuşamadığımdan da değil. Canım istemiyor sadece. Aslında canım isterse bir saksı bitkisiyle hava durumu hakkında bile konuşabilirim. Ama hiç canım istemiyor işte. Sahiden de hiçbir şey söylemeden susarsam ne demek istediğim anlaşılabilir mi ki?

10-05-2013 10:13 AM
Beray.
  ♥ Duygusal Mod. ♥

Konu Sayısı:

“Her işte bir hayır var doğru bunları geçmeyelim 
Ama bıktım artık şerden hayır damıtmaktan 
Misal şimdi yan yana uyumak var 
Uyumamakta hayır var da 
Uyumakta ne mahsur var 
Bir güzel olsak ya senle bu anlaşmamazlıklar niye 
Secdelere küs alnımda bir kara bir kara 
Kalksak gitsek ya şimdi 
Belki Abant olur belki Porsuğun kenarı 
Bayram namazından sonra 
Ben anlatsam sen anlasan beraberce ağlasak 
Ağlamak anlamaktır benimle ağlasana.”

I am Neria

14-05-2013 11:53 AM
zehir-ül zıkkım
  Banned

Konu Sayısı:

''kafamda susmaları için yalvardığım sesler var''

14-05-2013 02:31 PM
ararat
  Banned

Konu Sayısı:

Yeter ki senden gelsin ister şifa ister bela
Eyvallah'tır tek sözüm aşkına da kahrına da.

Ali Lidar

14-05-2013 03:23 PM
Beray.
  ♥ Duygusal Mod. ♥

Konu Sayısı:

Şimdi sen karşımda öylece dururken, 
Bakmayışından kırk başka anlam çıkaran ben, 
Yanılıp da baksaydın bir kez kafanı kaldırıp 
Sevincimden muhtemelen aklımı yitirirdim.. 

Kafan ki nasıl güzeldir üç duble çaydan sonra 
Gözlerin, kim bilir.. 
Yok yok gözlerinden hiç bahsetmemem lazım. 
Daha önce bana baktıkları gibi bakıyorlarsa sağa sola 
Yok dedim, gözlerinden bahsetmemeliyim. 

I am Neria

20-05-2013 11:01 AM
Beray.
  ♥ Duygusal Mod. ♥

Konu Sayısı:

Oysa bir bilse gülüşünün kıyısına sığınıp bir ömür geçirebileceğimi..
Bilse sesini her duyduğumda içimden durmaksızın bilmediğim, unutulmuş dillerde şarkılar söylediğimi..
Bilse adının geçtiği her yeri ve her şeyi durup durup, incitmemek için parmaklarımın ucuyla sevdiğimi..
Bir bilse özlemek kere özlemenin imkansız dayanılmazlığıyla hiçbir yere sığamayıp, kocaman gözlerine gıyabında öpücükler gönderdiğimi..
Ah bir bilse onu nasıl sevdiğimi hangi kelimelerle söyleyeceğimi bilemeyip kekelediğim zamanlarda, kelimelerimin arasındaki boşluğu gözyaşlarımla süslediğimi..

20-05-2013 10:38 PM
Beray.
  ♥ Duygusal Mod. ♥

Konu Sayısı:

- Seni seviyorum dedi mi sana?

- Demedi. Ama seviyor gibiydi. Bana öyle geliyordu yani. Tamam benim gibi sevmiyordu belki ama sevecekti. Beni sevmesi için gereken her şeyi yapıyordum. Tek istediğim umudumu kırmaması ve bana biraz güvenmesiydi.

- Öyle olur mu lan? Sevmek denilen şey böyle bir şey değil. Süs bitkisi gibi ışığı suyu sağlayınca yeşertip büyütemezsin onu. Sana karışık gibi görünen şey aslında çok basit. Birini seviyorsan seversin sevmiyorsan da sevmezsin. Bazen de ikisi birbirine karışır.

- Peki abi, sevip sevmediğini nasıl anlarsın?

- Bak o biraz karışık işte. Bir sevgilim vardı benim. Sürdü bir süre. Geçmiş zaman. Neyse bir hafta sonu beraberdik bununla. Gezdik, yedik, içtik falan. Sonra pazar akşamı trene bindirip uğurladım Ankara’ya. Trenden inince aradı hemen beni. Sanki az önce yanından ayrılmışım gibi değil de aylardır görüşmemişiz gibiydi. Bir ara peş peşe seni seviyorum dedi. Seni seviyorum seni seviyorum seni seviyorum… Çok hoşuma gitti elbet. Biraz daha konuşup kapattık.

- Ee, sonra?

- Salı günü ayrıldık, yine bir telefon konuşmasıyla. Eski sevgilisi aramış bunu, buluşmuşlar. Sonra aslında birbirlerini unutamadıklarını fark edip tekrar denemeye karar vermişler. Ne deniyorlarsa artık. Bozuldum tabi. Ağladım, yalvardım, tehdit, küfür kıyamet.. Ama faydası olmadı tabi.

- Yani yalan mı söylemiş? Sevmiyor muymuş seni?

- Bilmiyorum. Başta öyle zannettim tabi. Sonra zaman geçince şöyle düşünmeye başladım. Belki o ana kadar ve öncesinde gerçekten sevmiştir beni. Hatta belki insan aynı anda iki kişiyi bile sevebiliyordur. Yani belki yalan söylememiştir.

- Yani abi?

- Yanisi şu. Sen artık bir şey yapma. Bırak. Eğer seviyorsa seviyordur. Sevmiyorsa da sevmiyordur. Üzerine gitmenin, sıkıştırmanın hiçbir faydası olmaz. Bırak. Sevecekse seni, sever. Sevmeyecekse de ne yaparsan yap sevmez. O yüzden hezeyana kapılıp saçmalama.

- İyi de abi ben onu çok seviyorum.

- Biliyorum. Bakma inanmaz gibi durduğuna, bence o da biliyordur. Ama şunu unutma bu tek başına hiçbir işe yaramaz. Eğer birini seviyorsan ve o seni sevmiyorsa bundan çok güzel kaos çıkar. Bir sürü şiir, sağlam bir roman ve anlatacak bir sürü hikaye çıkar. Uykusuz geçen geceler, parklarda içilen şaraplar, yerli yersiz kıskançlık krizleri çıkar. Ama sevgine karşılık çıkar mı? O biraz zor işte..

Ali Lidar

28-05-2013 12:13 PM
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Kahraman Tazeoğlu Sözleri Beray. 81 2,865 10-05-2013 10:10 AM
Son Mesaj: zehir-ül zıkkım
  Cezmi Ersöz Sözleri Beray. 15 867 23-04-2013 01:14 PM
Son Mesaj: Beray.

Forum'a Git: