Dingiltere

O değil de, bi İlhan İrem vardı nooldu ona?

Hoşgeldin Dingiltere Forumu, Misafir! Giriş veya Kayıt ol

İlginç Çocuk Odası Modelleri
Yazar Mesaj
Beray.
  ♥ Duygusal Mod. ♥

Konu Sayısı:

İlginç Çocuk Odası Modelleri

Hepimiz çocuk olduk ve itiraf etmeliyim, bu ilginç çocuk odası örneklerini görünce, neler kaçırmışım demekten kendimi alıkoyamadım. Elbette masal dünyasını andıran bir çocuk odası oluşturmak için geniş bir oda ve bir o kadar da geniş bütçe olması işleri kolaylaştırır fakat her şeyden çok, anne babanın hayal gücünün önemi gibi geliyor bana. Bazen çok basit bir fikir bile çocuklar için büyük bir mutluluk kaynağı olabilir.

[Resim: yatak-cibinlik.jpg]

Biz yetişkinler bile zaman zaman cibinlikli yataklara özeniyoruz, çocuklar nasıl sevmesin? Perdelerin arasından yatağa ulaşmak küçükler için ne kadar da özel bir durum kim bilir? Tıpkı masal kitaplarında gördükleri saraylardaki yataklara benzetirler herhalde.

[Resim: renkli-cocuk-odasi-duvari.jpg]

Küçük odalara yapacak hiçbir şey yok gibi bir bahanenin ardına saklanmak doğru değil. Duvarlar ne güne duruyor? Duvarları boş bir tuval gibi düşünerek ister duvar çıkartmalarıyla ister büyük boy posterlerle bambaşka bir ortam yaratılabilir. Ailede ressam olanlar daha şanslılar. Duvara doğrudan resim bile çizdirebilirsiniz.

[Resim: renkli-cocuk-odalari.jpg]

Yukarıdaki gibi gökkuşağını andıran renkli bir duvar kaplaması  odanın tüm atmosferini değiştirecek ve canlı, enerji dolu bir çocuk odasının fazla yorulmadan ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Bu örnekte beyaz mobilyalar kullanılmış ama acaba çocuk odası için bu kadar beyaz, gerçekçi mi?

[Resim: oda-agac-ev.jpg]

Çocuklar ağaç evlere neden bu kadar meraklıdır? Çocuk aklına yetişmek mümkün değil ama odasında böyle bir yatağı ve kütüphanesi olan hiçbir çocuk odasından çıkmayı istemez gibi geliyor bana. Yoksa buna da hemen alışırlar mı dersiniz?

[Resim: kiz-cocuk-odasi.jpg]

Masal gibi bir oda için, masalsı mobilyalardan daha uygun bir malzeme olabilir mi? Çocukların oyuncak olarak gördüklerinde bile bu tasarımlardan ne kadar çok etkileniyorlar. Bir de kendi eşyalarının böyle tasarımlara sahip olması karşısında hayal dünyasından çıkmayacakları kesin!

[Resim: ev-seklinde-ranza.jpg]

Acaba bir marangoza başvurulsa, böyle bir yatak süslemesi yapabilir mi? Buradaki örneklerin hemen hepsi, yurt dışında kimi özel yapım kimi mağazada satılan çocuk odası örnekleri. Yine de ilham almak, renkler ve çocuk odası temaları ile ilgili fikir edinmek için kullanışlı olabilirler.

[Resim: cocuk-yatagi.jpg]

Doğa, hayvanlar, orman; işte bunlar özellikle küçük çocukların en sevdiği temalar. Onlarda her zaman merak uyandıran ve çizgi filmlerde ya da kitaplarda gördükleri bu dış dünyayı odalarında görmek, herhalde onlar için epey ilginç oluyordur.

[Resim: cadir.jpg]

İşte çocuk dünyasında epey yer tutan ama biz yetişkinlerin anlayamadığı bir başka çocuk sevdası daha: çadır! Şöyle yalandan yapılan, çadırımsı bir düzenleme bile miniklerin suratını güldürmeye, oyunlarını zenginleştirmeye yeter. Bir de yukarıdaki gibi havalı bir şey olursa, artık çıkar içinden çıkarabilirsen.

[Resim: asma-yatak-modeli.jpg]

Asma yataklı bir oda, yatağa çıkan merdivenler, yatağın altında çeşitli bölmeler, işte hem yer kazandıran hem de çocuklar için epey eğlenceli olabilecek bir başka düzenleme. Özellikle küçük çocuk odasından şikayetçi olanlar, bu tip örneklerin üzerine gidip, evde uygulayıp uygulayamayacaklarını araştırabilirler.

I am Neria

pes ez to nemunem beray-i hoda

03-05-2013 10:37 PM
Mesajlar Add Thank You Alıntı
[-] The following 1 user says Thank You to Beray. for this post:
holy (05-03-2013)
holy
  Kıdemli Üye

Konu Sayısı:

RE: İlginç Çocuk Odası Modelleri

Neler yapıyolar yaa çok güzel :)

çocukken odam bile yoktu :D

03-05-2013 10:43 PM
zehir-ül zıkkım
  Banned

Konu Sayısı:

çok güzeller bunlar ama benim ufaklık yatmaz bunlarda arabalı yatak istiyor :@

03-05-2013 10:49 PM
Beray.
  ♥ Duygusal Mod. ♥

Konu Sayısı:

(03-05-2013 10:49 PM)zehir-ül zıkkım Yazılan:  çok güzeller bunlar ama benim ufaklık yatmaz bunlarda arabalı yatak istiyor :@

Onların da görünüşü güzel ama yakından çok dandik oluyorlar. Yeğenime bakmıştık çilekten hemde. Ya özel yaptırın yada sakın almayın...

[Resim: cocuk-yatagi.jpg]

Bunu çok beğendim :)

I am Neria

03-05-2013 10:55 PM
zehir-ül zıkkım
  Banned

Konu Sayısı:

bende yaptırmayı düşünüyorum ama arabalı değil prenses yatağı yapıcam sana diyorum ama pek gönlü yok :D

03-05-2013 11:00 PM
Beray.
  ♥ Duygusal Mod. ♥

Konu Sayısı:

(03-05-2013 11:00 PM)zehir-ül zıkkım Yazılan:  bende yaptırmayı düşünüyorum ama arabalı değil prenses yatağı yapıcam sana diyorum ama pek gönlü yok :D

ne isterse onu yaptır çirkin bile olsa onların dünyası çok başka bırak istediği olsun kendine güveni fazlalaşır ona seçme ve seçtiğini onaylama hakkı verirsen :D

I am Neria

03-05-2013 11:12 PM
« Önceki | Sonraki »

Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Size İlginç Gelen Tasarımları Paylaşın Beray. 43 4,344 30-05-2013 05:42 PM
Son Mesaj: SaRe.
  Yatak Odasında Kitaplık Modelleri Beray. 1 598 10-04-2013 08:59 PM
Son Mesaj: SaRe.
  Mükemmel Bebek Odası Örnekleri Beray. 1 515 13-03-2013 03:23 PM